• (+372) 672 9180

 

Saku alevikus ning Kurtna külas on soojusenergia müüjaks ning edastajaks AS Saku Maja.

Kaugküttevõrku kuuluvad Saku aleviku korterelamud ning mõned eramud, lisaks Saku Vallavalitsus, Saku Gümnaasiumi algklasside maja, Saku Gümnaasiumi põhikooli maja, Saku Gümnaasium, Saku Tervisekeskus, lasteaia Terakese erinevad hooned, lasteaed Päikesekild ning Saku aleviku kauplused.  Kurtnas teenindab kaugküttevõrk Kurtna küla korterelamuid ning Kurtna Kooli.

Kaugküttevõrguga on ühendatud 115 soojustarbijat, sooja tarbevett toodetakse aastaringselt Tehnika, Kannikese ja Kurtna võrgupiirkonnas. Kogu soojuse jaotamine toimub ligikaudu 10,7 km pikkuse kaugküttetorustiku kaudu, mis on käesolevaks ajaks suuremas osas rekonstrueeritud. Soojatarbimise mõõtmiseks on kõikide klientide soojussõlmedesse paigaldatud firma Kamstrup kaugloetavad soojaarvestid.

Saku valla kaugküttepiirkonna piirid, kaugküttevõrguga liitumise, soojuse tootmise, jaotamise ning võrgust eraldumise tingimused ja kord, kaugkütte üldised kvaliteedinõuded ja soojusettevõtjate arenduskohustused on määratud Saku Vallavalitsuse määrusega 17.02.2005 nr 2.  ning M 2 lisa 1

Soojus tuuakse tarbijateni läbi kolme katlamaja:

Saku aleviku Tehnika tänava katlamajas on kasutusel puiduhakke katel võimsusega 4,0 MW. Tehnika tänava katlamaja töötab suuresti hakkepuidu peal, lisaks on võimalik lisasoojust toota nii põlevkiviõli kui ka maagaasiga.  Katlamaja täiskoormusel töös hoidmiseks vajab katel 1,5 autokoormat hakkepuitu ööpäevas ning lattu mahub korraga kuni 4 autokoormat hakkepuitu. 

Saku aleviku Kannikese tänava katlamajas on kaks gaasikatelt (võimsusega 3,0 ja 1,5 MW) ja see on kasutusel nn. tipukatlamajana ning pole igapäevaselt töös. Kannikese katlamaja töötab vaid siis, kui ilmad on väga külmad olnud mitme päeva jooksul (külma enam kui -15 °C) või kui Tehnika katlamajas on vaja teha hooldustöid.

Kurtna katlamaja on mõnevõrra väiksem. Kasutusel on pelletikatel võimsusega 500 kW ja õlikatel võimsusega 900 kW. Põhiliselt köetakse Kurtnat pelleti graanulitega, külmemate ilmade korral võetakse appi põlevkiviõlikatel, et Kurtna korterelamud ning kool ikka soojad püsiksid.

AS Saku Maja katlamajadele on usaldatud tõhusa kaugkütte märgis alates aastast 2019. See märk antakse nendele soojatootjatele, kus vähemalt 50 % soojusest toodetakse taastuvate kütustega (Saku ja Kurtna puhul puiduhake ja pellet).