• (+372) 672 9180

Viimaste päevadega on talveilmad ja külm ka meie juurde jõudnud. Kui külm ja lumi on õues, siis on see ju ilus talveilm. Kui külm jõuab aga inimeste elamistesse, siis võib ta tekitada palju kahju.

Nende esimeste külmade ilmadega on AS-le Saku Maja teada jube esimesed veearvestite külmumise juhtumid. Ning kahjuks tuleb iga päevaga selliseid külmunud arvesteid juurde, kuna külma mõju läheb järjest kaugemale. Pildil on täna meieni jõudnud veearvesti, mis on külmunud ja mis on üleni jääd täis. Selliselt külmunud arvestil on mõõtesüsteem juba vigastatud jää poolt ning see arvesti tuleb välja vahetada. Kui külmumine arvesti sees jätkub, siis järgmisena purunevad tavaliselt arvesti sees olevad elektroonika komponendid ning kõige lõpuks võib ka arvesti korpus puruneda.

Paigaldatud arvestile tootja poolt nõutud kasutustingimuste (sh plusskraadidega keskkonna) tagamine on tarbija kohustus. Kui arvesti on külmakahjustuse tagajärjel vigastatud või purunenud, siis peab uue arvesti ja arvestivahetuse kulud hüvitama tarbija, kelle kinnistul see arvesti asus. Kõigil ultraheli arvestitel on sees andurid, mis registreerivad ära miinuskraadides olemise ning mida me saame tagantjärele kontrollida. Seega ei ole võimalik tuua meile varem külmunud ja üles sulatatud arvestit ning arvata, et me seda teada ei saa.

Palun vaadake hoolega üle oma kinnistul ja hoones asuvad veetorud ja arvestid, et need külma ei saaks. Väikese juhendi, kuidas vältida veevärkide külmumist, on omalt poolt kirja pannud Eesti Vee-ettevõtete Liit ning sellega saate tutvuda siin:

https://evel.ee/uudised/evel-puhadetervitus-4-2-3-2-2/?fbclid=IwAR0iruLrs10EyuwLmFhQHGUaV0VsA8PJ6XTgT6u_cH4AMi_7u1BvFqy6D0U